Jízdárna Vinařice

Areál

Areál bývalého válcového Máchova mlýna ve Vinařicích u Kladna je přírodně ohraničený potokem a mlýnským náhonem. Celý rok v objektu probíhá pravidelný výcvik a v létě tábory. Dvůr ohraničuje zděná budova, stodola a stáje. V přízemí budovy je kuchyně s veškerým potřebným vybavením pro přípravu jídla při letních táborech, dále nově upravené sociální zařízení se sprchami a sedlovna, v prvním patře je zázemí pro členy.

Tábory

Táborníci mají k dispozici venkovní přístřešek, který slouží zároveň i jako jídelna. V roce 2005 jsme některé zastaralé stany nahradili za chatky. V roce 2009 byly ostatní stany vyměněny za nové – s kovovou trubkovou konstrukcí a palandami s matrací.

Výcvik

Venkovní jízdárna je písková. Také jsou nově rozdělené výběhy. V jednom již byl dokončenýpřístřešek. Nová kruhovna bude mít na jaře opět nový povrch. Při nepříznivém počasí je možnost ježdění ve stodole.

* Areál je rekonstruován průběžně. Plány jsou velké, finance velmi omezené, proto myslete na to, že nejedete do pětihvězdičkového hotelu, ale ke koním :-).

Dostupnost autem

Máte spoustu možností, jak se k nám dostat, někteří radši jezdí přes Kladno, někteří přes Jemníky a Pchery, někteří přes Hrdlív a Třebichovice.

Přesně si můžete cestu naplánovat přes maps.google.com nebo www.mapy.cz , jako cílové místo zadejte Vinařice 20, Kladno.

Jelikož hodně lidí k nám jezdí z Prahy, je možnost se přímo domluvit a svézt se s někým autem, většinou je možné domluvit vyzvednutí u OC Šestky nebo na Divoké Šárce.

Dostupnost autobusem

Z Prahy většina autobusů jezdí ze zastávky Dejvická přes zastávky Horoměřická a Divoká Šárka. Dostanete se k nám buď přes Slaný nebo přes Kladno (pokud nechcete složitě hledat nástupiště na “Autobusové nádraží”, doporučuji vám přestoupit na zastávce “Gymnázium”). Přes Vinařice jezdí autobus s číslem 9, pendluje tam a zpátky mezi Kladnem a Slaným.

Doporučuji použít např. IDOS: http://jizdnirady.idnes.cz/vlakyautobusy/spojeni/
Jízdní řád: Vlaky a autobusy
Odkud: Praha
Kam: Vinařice,,zahr.kolonie; okres Kladno