Jízdárna Vinařice

Turnusy tábora:

Turnusy jsou od soboty od 16:00 do příští soboty do 10:00.

1. 23.06.
2. 30.06.
3. 07.07.
4. 14.07.
5. 21.07.
6. 28.07.
7. 04.08.
8. 11.08.
9. 18.08.
10. 25.08.

Kromě toho je možné domluvit jednodenní nebo polodenní tábory ve všech dnech školního volna. Přednostně je vhodné domlouvat tyto jednodenní pobyty na pondělky a středy. Ostatní dny v týdnu jsou problematičtější, je nutné objednávat více dopředu. První sobotní večer každého turnusu bude věnován zahájení tábora, seznámení s ostatními účastníky a základní teoretické výuce - zejména bezpečnosti při zacházení s koňmi.

Doprovodný program sestavujeme podle věkové skladby skupiny dětí a upřesňujeme současně s tím, jak děti poznáváme

Program začíná hned v sobotu prvními výklady a úkoly. Neděle má ráno vyhrazené na praktickou výukou čištění koní a péči o ně. Další program pokračuje seznámením s nasednutím na koně pro začátečníky a určením úrovně dosavadního prodělaného výcviku všech frekventantů. Dále pokračuje výcvik organizovaný podle individuálních schopností uchazečů. V pondělí bývá již možné absolvovat menší vycházku v sedle po bližším okolí. S pokročilými chodíme ven již v neděli odpoledne. V úterý je odpočinkový den, ve kterém bude kromě výuky teorie uspořádán malý výlet – při pěkném počasí většinou koupaliště (návštěva Aquaparku na 3 hodiny přijde každého při skupinové slevě asi na 100,- Kč snad ještě včetně dopravy MHD). Další varianty výletu jsou na Vinařickou Horku, která je jako bývalá sopka chráněným přírodním územím. Z dalších místních pamětihodností je možné navštívit hornický skanzen – Důl Mayrau. To bývá zařazeno v deštivém počasí. Další dny bude program přizpůsoben opět výcviku, s tím, že část dětí bude u koní a část se bude věnovat jinému programu. Středa nebo čtvrtek by měl být podle počasí celodenní nebo polodenní výlet s koňmi. Do většího lesa se jde asi 40 minut a potom je možné v něm být dost dlouho, aniž by se šlo stejnou cestou. Na výletě bude zařazena opět část celotáborové hry. Připraveny jsou další velké hry a soutěže. Závěr každého kursu patří jezdecké soutěži. Pravidla budou určena tak, aby byly vyrovnané šance všech, i těch, kteří před několika dny začali jezdit. Součástí každé závěrečné soutěže musí být i teoretická část se záludnými otázkami. Po zkušenostech z předchozích let rozhodujeme až podle stupně výcviku většiny frekventantů v kurzu o tom, jakou formou se uskuteční soutěž. Nechceme, aby byla na úkor času strávenému v sedle v poslední den turnusu. V případě pěkného počasí zařazujeme výlety do přírody a teoretická výuka pak bývá z větší části odpřednášena zde. Naopak při déletrvajícím dešti můžeme i výcvik omezeně přesunout pod střechu do malé kryté jízdárny. Celkový program chystáme tak, aby se ježdění dalo posunout jak do dřívějších ranních hodin, tak na večery. Celý prostor jízdárny i krytá stodola jsou osvětleny.

Pokud uvažujete o spojení dvou a více turnusů najednou, je to možné. Program na dobu mezi výměnami jednotlivých turnusů zajistíme dětem také. Jen oběd je v tomto případě někdy studený.

U malých dětí, které jedou poprvé, doporučuji vždy před táborem alespoň několik předchozích návštěv na jízdárně!!! Jedná se o jezdecký tábor. Chceme vyloučit, aby s námi jezdily děti, které koně nebaví. Ideální k seznámení je využít nabídku jednodenních a polodenních táborů, objednat individuální lekci, nebo přímo zařazení do výcviku.

Stravování

Bude řešeno převážně v objektu. Docházení do jídelny ve Vinařicích se pro protesty frekventantů uskuteční jedině v souvislosti s výletem. Jídlo bude každý den 5 x, Z toho většinou 2 x teplé a ráno vždy teplý nápoj. Vaříme jednoduše, ale z čerstvého, a snažíme se nezařazovat ani konzervy ani mražená jídla. Podle přání dětí je zařazeno více mléčných výrobků. Dostatek ovoce máme v jídelníčku vždy.

Ubytování

Bude částečně v chatkách a částečně ve čtyřlůžkové buňce. Možnost sprchování je přímo v objektu, Zdravotník je přítomen nepřetržitě, pro akutní případy je lékařská pomoc zajištěna v nemocnici ve Slaném – cca 6 km daleko.

Výcvikový letní tábor - pobytový

V době letních školních prázdnin vždy od soboty do soboty. Možné výjimečně domluvit i jinak a po včasné dohodě i týden před a po prázdninách.

Cena: 7 dnů za 4 200 Kč

Výcvikový letní tábor - jednodenní

V době školních prázdnin.

Cena: jeden den za 1 000 Kč